Тиждень народознавства

Дата: 23 лютого о 15:26, Оновлено 19 березня о 14:47
35 переглядів

З метою продовження роботи педагогічного колективу закладу  по відродженню національної культури, піднесення світоглядної свідомості учнів, формування в учнів  національної свідомості та інтересу до вивчення історії та культурної спадщини рідного краю, розвитку творчих здібностей учнівської молоді, ознайомлення з культурними традиціями, фольклором українського народу, на виконання Концепції національно-патріотичного виховання, проведено Тиждень народознавства.

Протягом тижня народознавства , що тривав з 12 лютого по 23 лютого учні всіх класів взяли участь у складанні астрологічного календаря слов'ян. Під час цієї заходу вони вивчали стародавні слов'янські традиції, астрологічні символи та їх значення. Кожен клас придумав свої унікальні символи та прогнози на майбутнє, що сприяло розвитку їх креативності та інтересу до культурної спадщини.
    Учні початкових класів,  зокрема 1-А класу , переглянули  відео " Народні іграшки", провели Майстер- клас по виготовленню ляльки- мотанки. Захоплива бесіда-гра " Колись і зараз" допомогла учням розібратися з відмінностями  епох і традицій. А проведена бесіда "Оберіг вірності і любові-рушник" та дидактична гра  "Створення українського рушника" допомогли у розвитку творчих здібностей учнів.
    Учні 1 –Б класу на уроці фізичної культури пограли у "Народний танець — Гречаники"
    Учні 4 класу на уроці ЯДС з теми «Якими були ремесла та народні промисли українців?» переглянули  відеоролик «Мандруємо вдома» та відео «Вишиванка як бренд України: історія успіху дизайнерки Юлії Магдич, яка одягає голлівудських зірок». Це допомогло учням здійчнити подорож у часі : від минуло до майбутнього
16.02.2024 діти виготовили рекламний  буклет «Народні ремесла мого рідного краю».
    Цікавим став челендж для 5 класу: "Я знаю українські прислів'я та загадки". Учасники цього челенджу демонстрували свої знання українських прислів'їв та їх вміння застосовувати їх у повсякденному житті. Ця активність сприяла підвищенню мовної компетентності учнів та розвитку в них культури мовлення.
    Учні 5-6 класів вивчали та презентували різноманітні чудеса природи, архітектури та культури України. Ця активність сприяла підвищенню патріотизму та гордості за свою країну серед учасників. Відзначили святкування Андріївських вечорниць з веселощами, піснями та традиційними забавами. Цей захід сприяв зближенню учнів та вивченню народних звичаїв.
    Ці ж учні  взяли участь у народознавчому лото, під час якого вони відповідали на питання про українську культуру, традиції та історію. Ця гра сприяла активізації знань та підвищенню інтересу до вивчення народної спадщини.
    Учні 7 класу вивчали традиційні українські обереги та їх значення для захисту домашнього вогнища. Якщо погодяться вчителі доопрацювати цю тему, ми плануємо розширити захід на всі класи.
    Учні 8-9 класів змагалися в народознавчому батлі, відповідаючи на запитання про українську історію, культуру та традиції. Цей захід сприяв розвитку комунікаційних навичок та поглибленню знань з народознавства.

Фотозвіт нижче за посиланням