Музей історії села Дружня

Музей історії села Дружня

УНІФІКОВАНИЙ  ПАСПОРТ  МУЗЕЮ

Реєстраційний номер  № 22

від «22» листопада   2001_р.

1. Повна назва музеюМузей історії села Дружня

2. Профіль та вид музею : історичний

3. Форма власності: державна

4. Засновник, власник: Дружнянська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів

5. Підпорядкування: відділ освіти Бородянської селищної ради

6. Заклад, що здійснює методичне керівництво:  Бородянський ЦДЮТ.

7. Місцезнаходження музею, телефон, факс, е-mail, веб-сайт закладу освіти:  с. Дружня, Бучанський район, Київська область,  вул.Петровського 58, тел. 3 -02- 40, druzhnya.school@gmail.com

8. Короткі відомості (дата та номер наказу про створення)наказ  від 27.10.2001  року  №195

9. Тематична будова музею (тематичні розділи): “Із сивої давнини», «Розвиток освіти на селі», «Літературна Дружня», «Друга світова війна», «Трудове життя односельців», «Життя – це подвиг».

10. Нерухомі пам'ятки історії та культури у складі музею: таких немає.

10.1.    загальна кількість з них:

10.1.1. музеєфіковані

10.1.2. немузеєфіковані

11. Характеристика музейного приміщення:

11.1.    кількість приміщень 2

11.2.    спеціально побудована будівля: НІ

11.3.    пристосоване приміщення ТАК

11.4.    пам'ятка архітектури чи історії (для окремих будівель, короткі  історичні відомості): таких немає

12.       Технічний стан приміщень (будівель):

12.1.    потребує реставрації Так

12.2.    потребує капітального ремонту у перспективі – ТАК

12.3.    аварійне приміщення (будівля) НІ

12.4.    належний стан: задовільний

13.       Площа музею:

13.1.    загальна: 18 м. кв.

13.2.    експозиційна 18 м.кв.

13.3.    Фондосховищанемає

13.4.    кінолекційного залунемає

13.5.    виставочних залівнемає

13.6.    прилеглої територіїнемає

13.7.    експозицій просто небанемає

13.8.    реставраційної майстернінемає

13.9.    іншенемає

14.       Охорона музею (форми та засоби):  сторож закладу

15.       Технічне оснащення музею:

15.1.    світло-,   звуко-,  аудіообладнання,  монітори, мультимедійні системи, фонотеки, лабораторії для фонозапису:  немає

15.2.    електронна система обліку і накопичення інформації:  немає

15.3.    фотокінообладнання, засоби поліграфії:  немає

15.4.    інше:  немає

16.       Фонди музею:

16.1.    загальна кількість одиниць збереження 149

16.2.    кількість музейних предметів основного фонду 149

16.3.    кількість музейних предметів, що входять до Державного реєстру національного культурного надбаннятаких немає

17.       Характеристика експозиційних розділів

17.1. Назва розділу: «Розвиток освіти на селі», «Друга світова війна», «Трудове життя односельців», «Літературна Дружня», «Життя – це подвиг».

17.2. Дата останньої реекспозиції : 10.11.2015

17.3.    Кількість експонатів основного фонду на час обліку музею- 149.

18.       Графік роботи музеювівторок з 13.00-15.00

19.       Дата складання паспорту: 23.12.2021

Директор  Дружнянського

закладу загальної    середньої

освіти  І- ІІ ступенів                                                    Оксана ЯРОШЕНКО

Керівник   Музею історії

села Дружня                                                            Валентина КОНСТАНТІН

ХАРАКТЕРИСТИКА

ІСТОРИЧНОГО   МУЗЕЮ

Дружнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів

Історичний музей створено на підставі наказу Дружнянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів від 27.11.2001 №195  «Про відкриття музею у школі» за ініціативи педагогічного колективу та з метою національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, вивчення, збереження та популяризації історії рідного краю та України, а також використання музейних предметів в освітньому процесі закладу.

Створенню та відкриттю музею передувала багаторічна пошукова робота та збір музейних предметів, яка здійснювалася учнівською молоддю, педагогами, жителями села Дружня Бородянського  району.

Експозицію музею розміщено у 2 окремих кімнатах, загальною площею 18 м. кв. Загальна кількість одиниць збереження (предметів основного фонду) – 149. Експозиція музею складається із 6 розділів.

Розділ експозиції «Із сивої давнини». Тут міститься зібрання експонатів, які презентують інтер’єр та побут селянської хати 20-го століття,  етнографію регіону – предметами інтер’єру, знарядь праці.

Розділ експозиції «Літературна Дружня».  Експозиція знайомить з біографією  та творчістю відомих односельчан - письменників В.В. Камінчук та М.П. Сіренка.

Розділ експозиції «Розвиток освіти на селі». Експонується  канцелярське приладдя, навчальна та методична література, світлини та нагородні документи вчителів тощо; містяться  матеріали про випускників та працівників школи.

Розділ експозиції «Трудове життя односельців» представлено світлинами та інформаційними матеріали про земляків: людей праці, народних майстрів тощо.

Розділ експозиції «Друга світова війна» зібрання експонатів, які розповідають про земляків – воїнів, партизан та дітей Другої світової війни;

Розділ експозиції «Життя – це подвиг» -  Експозиція музею розповідає про героїзм односельчан.   Серед  експонатів музею: документи, фотографії, нагороди, особисті речі.

На базі музею діють Рада музею,  проводяться екскурсії, навчальні заняття та виховні заходи.

У музеї наявна необхідна документація: наказ закладу освіти про створення музею та призначення завідувача (керівника), затвердження складу Ради музею, Положення про діяльність музею закладу освіти, уніфікований паспорт музею, характеристика музею, інвентарна книга, план роботи музею, книги обліку проведення екскурсій, масових заходів, книга відгуків відвідувачів музею та тексти  екскурсій.

Музей знаходиться за адресою: с. Дружня , Бучанський район, Київська область,  вул.Петровського 58, тел. 3 -02- 40, druzhnya.school@gmail.com

Графік роботи музею: вівторок з 13.00-15.00