Project news
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 22 common:people_all_forms

Моніторинг якості освіти

Date: 23 липня 2021 о 09:53, Refreshed 4 квітня о 13:02

БОРОДЯНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ДРУЖНЯНСЬКА ГІМНАЗІЯ

БОРОДЯНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(ДРУЖНЯНСЬКА ГІМНАЗІЯ)

                                                                                                                  Код ЄДРПОУ 21668728

 

Н А К А З

__________                             с.Дружня                 №____

                                

 

Про результати навчальних досягнень

 учнів  за 2023/2024 навчальний рік

Згідно з  планом роботи закладу освіти  на 2023/2024 навчальний рік та з метою моніторингу рівня навчальних досягнень учнів закладу підведено підсумки успішності учнів  1-9 класів за  2023/2024 навчальний рік.

      Використовуючи індивідуальні, групові та фронтальні форми опитування, здійснено поточне оцінювання знань здобувачів освіти з предметів інваріантної складової робочого навчального плану. На підставі результатів опанування здобувачами освіти матеріалу тем впродовж їх вивчення з урахуванням поточних оцінок, різних видів навчальних, контрольних, письмових робіт та навчальної активності, учителями-предметниками виставлені тематичні оцінки, а на їх основі виставлено оцінки за ІІ семестр, на основі семестрових – за рік.  Урахована динаміка особистих навчальних досягнень здобувачів освіти з предметів упродовж семестру,  важливість тем, тривалість їх вивчення, складність змісту, тощо. Навчальні досягнення здобувачів освіти оцінено відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи та критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів основної  школи. 

    Під час виставлення річної оцінки вчителі  враховували динаміку особистих результатів навчання учнів з предмета  та сформованість в учнів  уміння застосовувати набуті знання. Тому річна оцінка деяких учнів не є середнім арифметичним від оцінок за І та ІІ семестри.

        На початок року  у закладі освіти  нараховувалось 163 учнів,  з них у 1-4 класах – 85 учнів, у 5-9 класах – 78 учнів. На кінець року у 1-4 класах налічується 78  учнів, у 5-9 класах -   77 учнів, всього 155 учнів. Протягом  2023/2024 н.р. до закладу освіти зараховано 8 учнів, відраховано 14 учнів.

Протягом року за  індивідуальною формою навчання навчався один   учень  6 класу - Мазниченко Андрій.  

Сімейну (домашню) форму  навчання у 2023/2024 навчальному році було організовано для 33 учнів закладу освіти. Всі учні протягом травня 2024 року пройшли семестрове та річне оцінювання відповідно до графіку. Адміністрацією закладу освіти складено графіки проведення консультацій, діагностувальних /діагностичних/контрольних робіт, за якими відбулось оцінювання навчальних досягнень учнів за сімейною (домашньою) формою здобуття освіти. 

Враховуючи наказ Міністерства освіти і науки України від 15.05.2023 № 563 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні», відбулось оцінювання учнів, які перебувають за кордоном з використанням технологій дистанційного навчання і засобів зв'язку.

Предмети, які діти не вивчали у школі країни перебування (українська мова, українська література, історія України, географія України, захист України, правознавство), оцінили вчителі-предметники з використанням технологій дистанційного навчання (у вигляді письмової контрольної роботи, тестування, діагностичної роботи, усної співбесіди тощо) з урахуванням очікуваних результатів навчання, встановлених освітньою програмою.

Учні 1-2 класів протягом 2023/2024 навчального року оцінювались вербально, на підставі методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів (наказ Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 № 813) та рішення педагогічної ради закладу освіти (протокол від 30.08.2023 №1).

При оцінюванні навчальних досягнень учнів 3-4 класів педагогами використовувався інструментарій для формувального оцінювання, велися індивідуальні картки навчального поступу кожного учня. Річне  оцінювання учнів 3-4 класу здійснювалося за 4 - рівневою шкалою, характеристикою наскрізних умінь, а його результати позначалися  у початковому, середньому, достатньому, високому рівнях - словесно. Під час оцінювання визначався рівень сформованості кожного загального навчального результату, визначеного Державним стандартом початкової освіти, у відповідності до логіки та послідовності його формування згідно навчальною програмою. У Свідоцтві досягнень зафіксована розгорнута інформація про сформованість наскрізних умінь та рівні результатів навчання.

Учні 5 класу протягом І семестру 2023 року оцінювалися за  бальною системою  з адаптаційним періодом вересень – жовтень, відповідно до методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового державного стандарту базової середньої освіти, затверджених  наказом МОН від 01.04. 2022 року № 289.  По завершенню 2023/2024 навчального року учителі предметники зафіксували стан сформованості обов’язкових результатів навчальних досягнень учнів 5- 6 - х класів з освітніх галузей.

Оцінювання результатів навчання учнів 5- 6  класів НУШ здійснювалося відповідно до Методичних рекомендацій, затверджених наказом МОН від 01.04.2022 №289.  Для забезпечення наступності між початковою та базовою середньою освітою підсумкове оцінювання за І семестр проводилося за рівневою шкалою, у ІІ семестрі та річне оцінювання відбувалося за бальною шкалою.

Інклюзивна форма навчання організована для  учня 1 класу – Стукала Романа, 4 класу – Кротенка Даніла, учениці 8 класу – Шунтової Лілії.  Для Мазниченка Андрія, учня 6 класу,  організовано індивідуальну форму навчання на підставі довідки та заяви мами.

З метою якісного оцінювання навчальних досягнень учнів, враховуючи принципи здоров’язбереження, запобігаючи емоційному, ментальному та фізичному перевантаженню учнів та для забезпечення оптимальної організації виконання обов'язкових письмових робіт адміністрацією школи складено графік їх проведення.

Учні 5-9 класів закладу освіти  мають такі показники рівня навчальних досягнень за 2023/2024 навчальний рік:

п

Клас

Учнів

Високий

Достатній

Середній

Початковий

Якість 

Успішність

1

1

На початок-17

На кінець-17

-

-

-

-

-

-

2

2

На початок-15

На кінець- 13

-

-

-

-

-

-

3

3

На початок-23

На кінець-23

-

-

-

-

-

-

4

4

На початок-12

На кінець-11

-

-

-

-

-

-

5

5

На початок-15

На кінець- 14

-

7 /50%

7/50%

-

50%

100%

6

6

На початок-17 

На кінець-17

-

6/35%

6/35%

5/30%

35 %

70%

7

7

На початок- 9

На кінець- 11

-

4/36%

4/36%

3/28%

36%

72%

8

8

На початок- 23

На кінець-20

-

3/15%

13/65%

4/20%

15%

75%

8

9

На початок-15

На кінець-15

-

5/33%

4/ 27%

6/40%

33%

60%

Всього:

На початок- 163

На кінець-155

-

25/32%

34/44%

18/24%

34%

76%

   За результатами навчальних досягнень  за рік  в  закладі  25 учнів з достатнім рівнем знань –  32%,  учнів з середнім рівнем знань - 34 (44%),  18  учнів закладу (24%) мають початковий рівень знань. Це свідчить про неналежне ставлення  учнів до навчання та  відсутності будь -  якого контролю з боку батьків.

Найнижча якість знань в учнів 8 класу (15%) та 9 класу (33%), найвищий показник -  в учнів 5 класу (50 % якість знань), успішність 100%.

Показник достатнього рівня у ІІ семестрі порівняно з І семестром підвищився з 28% до 32%.  Зменшився показник середнього рівня з 52% до 44%. 

Значний відсоток успішності становить початковий рівень навчання, а саме, 19 учнів   (24 %) порівняно з І семестром зріс на 4 %.

Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, адміністрація дійшла висновку, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня. Так, на високому рівні можуть навчатися деякі учні, які мають рівень досягнень 9 балів тільки з двох або трьох предметів, це також стосується учнів середнього та початкового рівня. Причинами  виникнення проблеми  низької  успішності є низька мотиваційна основа учнів, недостатній зв’язок  учителів із батьками, не своєчасне  повідомлення   батьків про рівень  навчальних досягнень   учнів.

Учні 3–8 класів, які за результатами річного оцінювання здобули початковий рівень результатів навчання (1, 2, 3 бали) у вивченні одного з предметів (українська мова, математика, алгебра, геометрія), згідно з рішенням педагогічної ради закладу освіти, переведені на наступний рік навчання для продовження здобуття базової середньої освіти за індивідуальним навчальним планом (з предметів, за якими було виявлено початковий рівень результатів навчання).

З учнями та батьками, які мають початковий та середній рівень  навчальних досягнень  були проведені  індивідуальні бесіди, вчителями предметниками  задані індивідуальні  завдання. 

На підставі  вищезазначеного,

 

НАКАЗУЮ

Вчителям-предметникам:

1.1. Здійснити порівняльний аналіз результатів з попередніми показниками у розрізі класів, учнів.

1.2. Під час організації освітнього процесу на кожному уроці особливу увагу приділяти завданням на формування в учнів умінь аналізувати, порівнювати та узагальнювати навчальний матеріал на всіх етапах уроку

постійно.

1.3. Розробити плани корекційної роботи для учнів, які мають по 1-2 бали достатнього або середнього рівня навчальних досягнень

червень 2024.

1.4. Розробити індивідуальні навчальні плани для учнів 3–8 класів, які за результатами річного оцінювання здобули початковий рівень результатів навчання (1, 2, 3 бали) у вивченні одного з предметів (українська мова, математика, алгебра, геометрія)

червень 2024

1.5. Об’єктивно оцінювати навчальні досягнення учнів, дотримуючись критеріїв оцінювання знань, умінь та навичок учнів з метою усунення розбіжностей в показниках та знаннях учнів.

1.6. Систематично проводити індивідуальну роботу з учнями, особливу увагу приділяти практичній спрямованості та диференціації навчання.

1.7. Звернути особливу увагу у 2024-2025 н.р. на підвищення мотивації учнів у вивченні навчальних предметів, підвищити якість їх викладання.

2. Заступнику директора з навчально-виховної роботи школи Альоні ОСТРОВСЬКІЙ.:

2.1.Проаналізувати результати навчальної роботи учнів за  2023-2024 н.р. у розрізі навчальних предметів, підсумки обговорити на нараді

червень 2024 року.

2.2.Активізувати індивідуальну консультаційну роботу з учнями,  спрямовану на поглиблення знань з базових дисциплін та організувати проведення консультацій, співбесід, взаємовідвідування уроків з метою надання методичної допомоги вчителям, в яких учні показали низькі результати

протягом навчального року.

3. Класним керівникам 5-9 класів:

3.1. Довести до відома батьків підсумки навчальних досягнень учнів за 2023-2024 н.р.

3.2. Посилити контроль за учнями, які потребують особливої уваги й повідомляти батьків про успіхи у навчанні  їх дітей.

5.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

БОРОДЯНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ДРУЖНЯНСЬКА ГІМНАЗІЯ

БОРОДЯНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(ДРУЖНЯНСЬКА ГІМНАЗІЯ)

 

                                                                                                                  Код ЄДРПОУ 21668728

 

 

Н А К А З

__________                             с.Дружня                 №____

                             

Про підсумки моніторингу 

якості викладання навчальних

предметів у 2023/2024 навчальному році

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України від 16.01.2020 №54 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2020 за №154/34437, Положення про порядок проведення внутрішнього моніторингу якості освіти, річного плану роботи закладу освіти та з метою моніторингу результатів навчання учнів, у травні 2024 року проведено моніторинг якості викладання навчальних предметів за 2023/2024 навчальний рік. Моніторингом були охоплені  навчальні предмети, що викладаються у 5-9 класах.

Встановлено, що найвищий показник якості знань учні 5-9 класів мають  з предметів: досліджуємо історію та суспільство - 19 учнів (68%), математика - 19 учнів (67%),  географії - 33 учнів (52 %), зарубіжна література - 41 учень (58,5%),  інформатика -  38(52%). Проте є предмети,  з яких учні  мають низький показник якості  знань: геометрія - 37%, українська мова - 40%, англійська мова - 40,5% ,  біологія - 39%.

 

Навчальні предмети

Класи

Кількість учнів

Високий , кількість %

Достатній ,кількість %

Середній, кількість  %

Початковий , кількість %

Якісний показник 

Показник  успішності

Українська мова

5-9

74

2 (2%)

28(38%)

33(45%)

11(15%)

30

(40%)

63

(85%)

Українська література

5-9

74

4 (5%)

34 (45%)

25(35%)

11(15%)

38 (50%)

63

(85)

Англійська мова

5-9

74

2( 3%)

28 (37%)

36(50%)

8( 10%)

30 (40,5)

66 (89%)

Зарубіжна література

5-9

74

11(15%)

31(42%)

29(38%)

3(5%)

41(58,5%)

60 (86)

Історія України

7-9

46

3(7%)

16(35%)

21(46%)

6(12%)

19(41%)

40(88%)

Досліджуємо історію та суспільство

5-6

28

4 (14%)

15 (54%)

9 (32%)

-

19 (68%)

100%

Всесвітня історія

7-9

    46

2 (4%)

17(37%)

25(55%)

2( 4%)

19

(42%)

44

(95%)

Математика

5-6

28

2(7%)

17(61%)

7(25%)

2(7%)

19 (67%)

26(93%)


 

Алгебра

7-9

46

-

17(38%)

23(19)

6(38)

19(41%)

28(62)


 

Геометрія

7-9

46

-

17(37%)

21(46%)

8(17%)

17(37%)

38(83%)


 

Біологія

7-9

46

3(7%)

15(32%)

14(31%)

14(30%)

18(39%)

32(70%)


 

Географія

6-9

63

11(19)

22(35%)

27(26%)

3(20%)

33(52%)

60(95%)


 

Фізика

7-9

46

4(9%)

18(40%)

13(27%)

11(24%)

21(46%)

33(75%)


 

Хімія

7-9

46

6(13%)

14(30%)

14(30%)

12(27%)

20(43%)

34(74%)


 

Інформатика

5-9

74

13(16%)

25(36%)

24(32%)

12(16%)

38(52%)

62(84%)


 
 

Враховуючи вище викладене, 

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Якість викладання навчальних предметів у 2023/2024 навчального року визнати задовільно.

2. Вказати вчителям на найнижчий якісний показник з предмету:

 - геометрія (37%) – Петрусенко А.М., 

- українська мова (40%) - Ковальчук Я.В., Константін В.М. ;

-  біології (39%) - Романенко Г.В., 

- англійської мови (40,5%) - Турок О.М.     

3. Педагогічним працівникам:

3.1. ознайомитись із результатами моніторингу навчальних предметів за   2023/2024 навчальний рік

                                                                                              до 09.06.2024;

                                                                                               

3.2. опрацювати повторно з учнями вимоги програм, критерії, правила, процедури оцінювання

                                                                                                до 15.05.2024;

3.3. проводити індивідуальну роботу з учнями, які мають початковий рівень знань в позаурочний та канікулярний час

  1.                                                                                           постійно;

3.4. передбачати в поурочних планах різнорівневі завдання для учнів із початковим та високим рівнями знань

                                                                                                постійно.

                                          

4.  Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Альону ОСТРОВСЬКУ.

 

 


 

Comments:
No comments yet.
Only authorized users can leave comments.
Toggle chat