Моніторинг якості освіти

(ДРУЖНЯНСЬКА ГІМНАЗІЯ)

Код ЄДРПОУ 21668728

Н А К А З

__________                                                     с.Дружня                                                        №____

Про результати навчальних досягнень

учнів  за І семестр  2022/2023 навчальний рік

На виконання Закону України «Про загальну середню освіту»¸ керуючись Критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 13.04.2011 №329, у 2022/2023 навчальному році у закладі продовжено роботу щодо упровадження компетентісного підходу до формування змісту та організації освітнього процесу. Використовуючи індивідуальні, групові та фронтальні форми опитування, здійснено поточне оцінювання знань здобувачів освіти з предметів інваріантної та варіативної складової робочого навчального плану. На підставі результатів опанування здобувачів освіти матеріалу тем впродовж їх вивчення з урахуванням поточних оцінок, різних видів навчальних, контрольних, письмових робіт та навчальної активності учителями-предметниками виставлені тематичні оцінки, а на їх основі виставлено оцінки за І семестр. Урахована динаміка особистих навчальних досягнень здобувачів освіти з предметів упродовж семестру, важливість тем, тривалість їх вивчення, складність змісту, тощо.

З метою вивчення знань, умінь і навичок учнів адміністраціє закладу  проведено аналіз навчальних досягнень здобувачів освіти 5-9 класів.

На початок навчального року у закладі нараховувалось 128 учнів,  з них у 1-4 класах – 58 учнів, у 5-9 класах – 67 учнів. Станом на 29.12.2022 у 1-4 класах налічується  учні 67 , у 5-9 класах- 70 учня, всього 137 учня.

Сімейну (домашню) форму навчання в закладі освіти організовано для таких учнів: Онопрієнка А. (9 кл.), Левенець Н. (8 кл.),  Корольчук А., Шевченка Г. (7 кл.), Григориченка М., Висоцького В., (6 кл.), Соболевої З., (5 кл.), Шкільнюк Є. (4 кл.)  Тищука С  , Козачка Д., (3 кл.), Шкільнюк З. (3 кл.) Козачка І. (1 кл.). Для даних учнів було організоване проходження семестрового  оцінювання навчальних досягнень  згідно підготовлених учителями завдань для оцінювання навчальних досягнень учнів з урахуванням очікуваних результатів навчання, встановлених освітньою програмою.

Інклюзивна форма навчання організована для  учня 3 класу – Кротенка Даніла. Для двох учнів 9 класу організовано індивідуальну форму навчання.

Учні 1-3 класів протягом І семестру 2022/2023 навчального року оцінювались вербально, учні 4 класу рівнево на підставі методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів (наказ Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 № 813) та рішення педагогічної ради закладу освіти (протокол від 30.08.2022 №1).

Учні 5 класу оцінювалися протягом І семестру 2022 року  рівнево з адаптаційним періодом вересень – жовтень відповідно методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів , які здобувають освіту відповідно до нового державного стандарту базової середньої освіти затверджених  наказу МОН від 01.04. 2022 року № 289 .

Учні закладу освіти мають такі показники рівня навчальних досягнень за І семестр 2021/2022 навчальний рік:

пп

30 (42,8)

40   (57,2%)

23 (32,8%)

Дані результати  вказують на не  значне підвищення якості знань  рівня навчальних досягнень учнів основної школи порівняно з І семестром 2021/2022 н.р.

Найвища якість знань  становить в учнів 5 класу (76%), найнижча   в учнів  8 класу (15 %).  Високим залишається  показник  початкового рівня від загальної кількості учнів ( 42,8%). Більшсть учнів початкового рівня за національністю рома,  систематично не підключаються на уроки, не виконують  завдання наді вчителями – предметниками.

Аналіз якості рівня навчальних досягнень учнів показує, що причинами виникнення проблем щодо динаміки успішності є низька мотиваційна основа, недостатній моніторинговий супровід освітнього процесу, відсутня система роботи зі слабовстигаючими здобувачами освіти й дітьми, які пропускають заняття через хворобу, недостатній зв'язок учителів із батьками, несвоєчасне повідомлення батьків про рівень успішності дітей через щоденники. Фактором негативного впливу на рівень навчальних досягнень здобувачів освіти залишається недостатнє володіння і практичне втілення таких важливих педагогічних компетентностей як комунікативна, самоосвіти і саморозвитку, але найголовнішою проблемою є дистанційне  навчання в умовах ситуації, що склалася.

Виходячи з вищезазначеного,

НАКАЗУЮ  :

1. Педагогічним працівникам закладу освіти:
    1. опрацювати Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, затверджені наказами МОН України від 21.08.2013 №1222, від 05.05.2008 №371

до 10.01.2023;

1. розробити заходи, графік індивідуальних консультацій щодо ліквідації прогалин у знаннях учнів

до 10.01.2023;

1. систематично впроваджувати на уроках індивідуалізацію та диференціацію навчання

протягом року.

1. Класним керівникам:
    1. з’ясувати причини низьких результатів навчальних досягнень учнів шляхом індивідуальних бесід, анкетування

2.2. провести класні збори з обговоренням результатів успішності за І семестр

січень 2023 року;

2.3. провести батьківські збори, довести до відома батьків конфіденційну інформацію про успішність учнів за І семестр  2022/2023 навчальний рік

січень 2023 року;

1. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор                                                  Оксана ЯРОШЕНКО

З наказом ознайомлені на нараді всі вчителі: _______________________