Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 22 людини

Звіти директора 2024

Дата: 6 серпня 2020 о 10:52, Оновлено 19 червня 2024 о 11:12

https://docs.google.com/document/d/1lOqjXQ6VQl74qe8OMoAzCuN3ZFhXZ47Z/edit?usp=sharing&ouid=103488962315413689268&rtpof=true&sd=true

Слайд1. Закінчився черговий навчальний рік. Сьогодні ми зібралися, щоб підвести підсумки роботи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023/2024 навчального року.
Слайд2.     
    На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора школи перед трудовим колективом, батьківським комітетом та батьками про навчально-виховну, методичну, економічну, фінансово-господарську діяльність навчального закладу з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації. Визначаємо шляхи поліпшення освітнього процесу, вдосконалення механізмів управління закладом освіти.
Слайд 3

Як директор закладу, у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника  закладу загальної середньої освіти.
Моє головне завдання - створити всі необхідні умови для реалізації задатків кожної дитини, на що і спрямовується основна діяльність педагогічного колективу, а також забезпечити різноманітність освітніх послуг для дітей села.
І. Загальна інформація про заклад освіти
Дружнянська гімназія є комунальною власністю Бородянської селищної ради Київської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Бородянської СР, якому делеговані відповідні повноваження.
Будівля закладу освіти прийнята в експлуатацію в 1967 році, земельна ділянка, яка належить школі, має площу 0,2 га.
Для підвищення рівня організації освітнього процесу у навчальному закладі, на виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти, особливу увагу я приділяла охопленню навчанням дітей шкільного віку. На території, закріпленій за закладом освіти, проживають  224 дітей шкільного віку, з них  155 дітей навчаються у нас.  Цього року, на відміну від попередніх, питання збереження мережі класів не було проблемним. Протягом навчального року вибуло 15 учнів, прибуло - 19. Відмічу, що учні повертаються до нашого закладу освіти з інших закладів. Тому, одним із завдань на наступні роки, я визначаю – повернення учнів до закладу освіти, збільшення кількості учнів.
Слайд 4

У цьому навчальному році  головна проблема гімназії – відсутність укриття, не вирішена.  Тому освітній процес організовано в змішаному форматі. 
ІІ. Кадрове забезпечення.
Відповідно до своїх обов'язків я, як директор , зобов'язана, в першу чергу, забезпечити раціональний добір і розстановку кадрів.
У 2023/2024 навчальному році в закладі освіти працювали 18 основних педагогічних працівників, 2 сумісники і 8 працівників із числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершили 155 учнів у 9 класах-комплектах, середня наповнюваність класів становить 16 учнів. 
Слайд 5

     Протягом навчального року фаховими працівниками наш заклад був забезпечений на 100%. Як завжди, на початку року відбувались зміни у кадровому забезпеченні, я старалась  знайти якісну заміну, хоч це й нелегко. Всі предмети  протягом року викладались педагогами-фахівцями. Перед вами слайди щодо якісного складу педагогічних працівників.
Слайди 6,7

ІІІ. Освітній процес (навчальна та виховна складові)
Слайд 8
Важко сказати, що є головнішим в освітньому процесі: навчання чи виховання? Я та педагогічний колектив, яким я керую, добре усвідомлюють, що це єдиний процес, який допомагає учням стати громадянами, а ми допомагаємо їм визначитись та обрати шлях реалізації своїх здібностей. 
Незважаючи на складні умови праці, вчителі вдало проводили нестандартні уроки: квести, подорожі, вікторини. 

Слайд 10
Моє завдання -  забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу, бути патріотом України. Тому я спрямувала виховну діяльність не лише за  традиційними напрямками, а особливу увагу приділяла національно-патріотичному вихованню школярів. 
-Національно патріотичне виховання учнів ( участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово- патріотичній грі «Сокіл» («Джура»); День вишиванки, тощо);

Слайд 11
Фізкультурно-оздоровча робота ( участь учнів 5 класу в спортивних змаганнях «Спортивна ліга. Здорова Україна», велопробіг «Моя Дружня», туристичний похід в ліс, тощо)

Виховних заходів цього року проведено дуже багато, цікавих і різноманітних, сприяла забезпеченню їх музичним супроводом, обладнанням та декораціями. 
Слайд 12
У цьому навчальному році, за мого сприяння, на базі гімназії працював гурток «Фантазія» (керівник Галака О.С.):
Учні  та вчитель отримали численні нагороди за участь у творчих районних конкурсах. 


Слайд 13

Протягом року ініціювала проведення різних акцій: «Сувенір для солдата», «Вшануймо пам’ять загиблих», «Моя весняна клумба», «Зробимо Україну чистою» та ін.

ІІІ. Методична робота
Головне для мене, щоб педагогічний колектив закладу освіти був дієздатним, творчим: досвідчені вчителі удосконалювались, а молоді вчилися. На це спрямована методична робота в школі, якою охоплені всі  вчителі. Спрямовую їх на проведення предметних тижнів, методичних засідань тощо. У 2022/2023 н.р.  атестувались 4 педагогічних працівників, 3 вчителя пройшли курси підвищення кваліфікації на базі КВЗ КОІПОПК. Я особисто слідкую за тим, щоб вчителі вчасно пройшли курси підвищення кваліфікації і мали можливість атестуватися. 
Слайд 14,15


Відзначу, що в цьому році значну увагу приділяла самоосвіті вчителів. Організовано проходження 34 вебінарів, онлайн-курсів, проте, виявилась давня проблема вчителів - публікація власних творчих напрацювань у фаховій періодиці та методичних порталах та сайтах. Кількість друкованих робіт,  порівняно з минулим роком, зменшилась. 
VІІІ. Соціальний захист.
Слайд 16

Діти пільгових категорій за кошти районного бюджету мають змогу  щоденно отримати безкоштовне гаряче харчування в шкільній їдальні. Всі вони залучені до участі в освітньому процесі. З батьками дітей пільгових категорій підтримують постійний зв'язок класні керівники, практичний психолог і я особисто. У цьому навчальному році організовано відпочинок для 7 дітей пільгових категорій в санаторії «Артек» в Пущі-Водиці. 
У закладі організоване індивідуальне навчання для 1 учня, інклюзивне навчання для 3 учнів, 23 дітей перебували на домашній (сімейній формі навчання) за заявами батьків.
Партнерство з батьками
Ініціювала в цьому році проведення День самоврядування батьків, майстер-класи від батьків учнів «Моє захоплення», спільні акції та заходи.

ХІ. Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників
Для мене, як директора головне, щоб діти, яких батьки відправили до школи, були здорові. Щороку діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи,  формуються спеціальні медичні групи, а також уточнюються списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до даних списків видаю наказ по школі про розподіл учнів на медичні групи.
Медичне обслуговування учнів і працівників гімназії було організовано на належному рівні. Медичним працівником здійснено розподіл учнів на медичні групи для занять фізичною культурою, систематично здійснювався медичний контроль за фізичним навантаженням дітей на уроках. Постійно проводились обстеження дітей на педикульоз та шкірні хвороби.
     Медичне обслуговування працівників гімназії організовано також на базі ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд влітку за графіком кабінету профогляду медичної установи.
Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей під час перебування в школі. Організація харчування учнів закладу регламентується Законами України “Про освіту” (ст. 25), “Про загальну середню освіту” (ст. 22), “Про охорону дитинства “ (ст. 5), постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 “Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах”, іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, забезпечувалися безоплатним одноразовим харчуванням 65 дітей пільгових категорій 1-9 класів. 
ХІІ. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності директора як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України “Про охорону праці”, “Про дорожній рух”, “Про пожежну безпеку”, “Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним моїм контролем. Наказом по школі призначено відповідального за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі, створено службу з охорони праці, сплановані відповідні заходи.
Слайд 18


Традиційними в школі є тижні безпеки дорожнього руху, знань пожежної безпеки, сприяння здорового способу життя та безпеки життєдіяльності, охорони праці, День цивільного захисту населення. У цьому році за моєї ініціативи проведений: квест «Безпека щоденного життя», День цивільного захисту.
Слайд 19


На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проведено інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. Батьки повідомляються про свою відповідальність під час канікул за здоров'я та життя дітей у письмовій формі.
Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорі.
Аналізуючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Випадків травмування у закладі освіти нема.
Стараюсь планувати не тільки щоденну, рутинну діяльність, а також дбаю про моральне здоров’я працівників школи. У цьому році за моєї ініціативи відбулись поїздки вчителів до Радомишльського замку, Національного театру ім. Л.Українки,   під час яких колеги морально і духовно збагатились.
ХІІІ. Фінансово-господарська діяльність
Будівля гімназії прийнята в експлуатацію 57 років тому. Але, незважаючи на її вік і зношеність, старалась працювати над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її в робочому стані. Фінансування потреб школи, за мого сприяння,   проводиться  за кошти громади та батьків.
     Так, у закладі освіти збудовано електрощитову, встановлено систему оповіщувачів, частково відремонтовано електромережу, внутрішні вбиральні.
Слайд 20
 
За державні кошти  придбано: проєктор, навчально-методичне обласднання для кабінетів географії, математики, дизельний генератор, фільтр для води,  комплект канцелярського приладдя, тощо.
Слайд 21

Обладнано кабінет інформатики 7 ПК, інші кабінети – 13 ПК, придбано 38 кріплень для вогнегасників 
 Слайд 22

Постійно дбаю про зовнішній вигляд шкільного подвір’я. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте, в нічний час освітлене.  На квітниках навесні вчителі та учні висадили квіти, сама активно беру в цьому участь . Цього року діти та працівники школи посадили на території школи  20 дерев та кущів.  Огорожа пофарбована, бордюри побілені.  Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.
Батьки проводять за рахунок батьківських коштів якісний ремонт кабінетів та приміщення. Тому повноцінна підготовка нашої школи до нового навчального року вирішується тільки за батьківські кошти. Я намагаюся використати для цього всі можливі резерви, спонсорські та позабюджетні кошти, але їх недостатньо для такого обсягу робіт. Протягом начального року зверталась до волонтерів, благодійних організацій, оскільки сучасний директор- це менеджер. Питання вирішувались позитивно, налагодила співпрацю з благодійним фондом «Сила громади», благодійною організацією «Едельвейси», волонтерами з Франції. Отримали від них допомогу: дизельний генератор, художню літературу, 25 ПК, спортивний інвентар.
Слайди 23,24


Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, заклад освіти не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв та води. 
А зараз ознайомтесь зі звітом про використання коштів.
Слайди 25,26,27,28,29
 
   


ХІV. Управлінська діяльність
Управління закладом освіти здійснюю згідно з річним планом роботи, планом внутрішкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Свою управлінську діяльність як директор спрямовую на розвиток педагогічної творчості. Свій персональний внесок в освітній процес бачу у визначенні стратегічних завдань і пріоритетних напрямків розвитку закладу. Тому на 2024-2027 роки склала Стратегію розвитку закладу у вигляді проектів.
У закладі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність закладу освіти. 
Слайд 30,31
    
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. Я використовую такі форми контролю за станом освітнього процесу, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Аналіз результатів  контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни.
    Цьогоріч мною проведено 10 засідань педагогічної ради, 38 оперативних нарад, відвідано 35 уроків та виховних заходів, вивчено стан викладання 6 предметів, здійснено 4 класно-узагальнюючих контролів, матеріали узагальнено у довідках та наказах.
Ураховуючи сучасні реалії, стиль мого керівництва  є демократичним, оскільки більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримуються, повноваження делегуються, у тому числі і учнівському самоврядуванню. Я в роботі з працівниками дотримуюсь партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля позитивного кінцевого результату. 
Слайд  32


Педагогічним працівникам закладу освіти я надаю більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу насамперед особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. 
Управління майбутнім закладом освіти бачу державно-громадським, що значно наблизить школу до громади до батьків.
Цього року робочою групою працівників, батьків та учнів проведено Комплексне самооцінювання ефективності функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладі освіти за двома напрямами:
- система оцінювання здобувачів освіти;
- освітнє середовище
Слайд 33


Аналіз анкет учнів, батьків та вчителів наведено на слайдах.

Протягом навчального року я вела особистий прийом батьків та інших громадян, всі питання  зафіксовані у журналі “Особистого прийому громадян”. В цьому році було 34 звернень,  скарги відсутні.  Для мене приємно, що батьками  дано декілька пропозицій для покращення освітнього процесу.
Слайд 56

Проблеми гімназії, які я вбачаю на ссьогодні: відсутність укриття на 200 осіб, ремонт спортивної зали, внутрішніх вбиралень, встановлення протипожежної сигналізації, заміна електропроводки
Слайд 57

Сьогодні в такий складний час дуже важко працювати з людьми, вирішувати поставленні завдання перед закладом. Не дивлячись на все, я маю мету і йду до її здійснення. Це, в першу чергу, випускати зі школи знаючу, виховану людину, громадянина, патріота, яка знає, чого хоче в житті.
Я вдячна всьому педагогічному колективу та технічному персоналу за роботу протягом 2023/2024 навчального року. Рік був непростий, але всі поставлені завдання, плани, програми ми виконали.
Я ж особисто намагаюся робити все, щоб наш заклад освіти для учнів став школою радості, для батьків школою спокою, для вчителів школою творчості.
Слайд 58
    

Також хочу висловити слова подяки всім : учителям за  велику роботу, за любов до своєї професії, за творчість, за терпіння, батькам, спонсорам та благодійникам - за розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.